Fundacja RECAL

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska”

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczyła dla uczestników XXVII Ogólnopolskiego Biegu im. Jana Kilińskiego,  bezpłatne napoje w limitowanej serii aluminiowych puszek EveryCanCounts w ramach Projektu „Sport dla wszystkich i środowiska” (projekt Erasmus+ „Sport for All and the Environment”nr 590833-EPP-1-2017-1-PL-SPO-SSCP). Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami.

Partnerami projektu „Sport dla wszystkich i środowiska” przez 18 miesięcy począwszy od 1 stycznia br. jest 5 organizacji z Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Obejmuje on m.in. wymianę doświadczeń oraz opracowywanie wytycznych w zakresie zrównoważonych ekologicznie wydarzeń sportowych. W jego ramachplanowane jest wsparcie w postaci bezpłatnych napojów w puszkach dla około 100 różnych wydarzeń sportowych w 4 krajach, a takżeorganizacja 5 wydarzeń flagowych (min. po jednym w każdym kraju projektu).

Projekt EveryCanCounts (Każda puszka cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry,  a od 2017 roku również Polskę. Po więcej informacji zapraszamy na www.everycancounts.pl.

 

 

Jest to półmaraton z Mogilna do Trzemeszna. Bieg główny odbywa się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, powiatu mogileńskiego i gnieźnieńskiego, ze startem na Rynku w Mogilnie i metą na Stadionie Miejskim w Trzemesznie. Droga asfaltowa.